lista  

Terasy

Naše firma Truhlářství František Chytka se také zabývá montáží a pokládkou venkovních ploch, jako jsou terasy, balkony, prostory kolem bazénů, jezírek, zahradní chodníky, altány a pergoly, popřípadě rošty do koupelny a sauny nebo podlahy do vinných sklípků.

K pokládce používáme standardní rýhované dřevěné palubky pro venkovní použití v dřevinách Dub, Thermoholz-Borovice, Sibiřský Modřín nebo exotické dřeviny. V poslední době jsou klasické dřeviny nahrazovány podlahovými profily GRENADECK.

Terasy

Grenadeck profil je vyroben z dřevoplastové směsi kombinací 50% podílu dřevěných pilin, 40% podílu zdravotně nezávadným termoplastickým polypro-pylenem a 10% aditiv. Je vyroben speciální metodou tzv. extrudací při, níž dochází k vytlačování komponentů při určitém tlaku a teplotě.
Jeho přednosti oproti klasickým dřevěným podlahám jsou: - Jde o bezúdržbový materiál, podlaha není třeba upravovat nátěrem ani napouštět speciálním olejem = nulové náklady na konzervaci.

- Je až o polovinu lehčí než exotické dřevo.
- Je odolnější vůči povětrnostním vlivům než dřevo, možnost napadení dřevokaznými houbami a škůdci    je podstatně menší.
- Má díky polypropylenu mimořádně dlouhou životnost.
- Povrch je opatřen protiskluzovými drážkami, které i v mokrém prostředí jsou protiskluzové.
- Jde o příjemný a přírodní povrch, který je bez třísek a trhlin takže se neštěpí a nekroutí.
- Použitý materiál při výrobě je 100% recyklovatelný a tudíž ekologický.
- Montáž se provádí pomoci neviditelné kotvící techniky, kdy nejsou vidět vruty.
- Systém je rozebíratelný.
- Chlorovaná voda v běžné koncentraci pro bazény nemá na podlahu vliv. Jeho nevýhodou je, že podlaha, která je vystavena přímému slunečnímu záření a venkovní teplotě vyšší než 25°C, tak povrchová teplota výrobku může výrazně stoupnout. V těchto případech doporučujeme Grenadeck před stykem s pokožkou lehce zastínit nebo ochladit vodou (hlavně u tmavých odstínů).

Podlahový profil Grenadeck se vyrábí v pěti barevných odstínech:

Hnědá, Písková, Šedá, Červenohnědá, Oranžová

 

GrenadeckGrenadeck                               GrenadeckGrenadeck

příklad barevného odstínu červenohnědá, (typ face/terasso ) v provedení hladká a kartáčovaná:

Materiál je probarven ve hmotě, takže při poškrábání či jiném poškození zůstává stále stejný a celistvý barevný tón. Grenadeck s příměsí 50% podílu pilin tak podléhá přírodnímu zešednutí (jedná se o tzv. dřevěnou platinu) kdy barva časem vybledne. Vyblednutí trvá několik týdnů až měsíců a dále je již neměnné. Tento efekt je stejný u všech výrobků ze dřeva.
Stejných hodnot jak masivní dřevo dosahuje i při extrémních teplotních situacích jako je trvající mráz až
- 20° a dlouho trvající obleva a znovu mráz.

Čištění Grenadecku se provádí jednoduše vodou, při silném znečištění lze použít vysokotlaký čistič (max. 80 bar ze vzdálenosti min. 20 cm od prken). Skvrny způsobené např. při grilování by se měly ihned omýt vlažnou vodou a neutrálním mýdlem. Výrobce nedoporučuje používat žádné čisticí prostředky obsahující rozpouštědla.

 

 

 MENU

 

 

hoblina

 

 

Kontakty:

Truhlářství
František Chytka
Valeč 150
675 53

Naše provozovna:
Průmyslová 171
Třebíč
674 01

tel/fax: 568 863 699
mobil: 608 439 239

e-mail:
fch@centrum.cz
nebo:
info@truhlarstvi-chytka.cz

IČO: 696 76 208
DIČ: CZ6910224541


Evidence ŽL:
č.j. 107/00/0094
ev.č. 371001-23166-00

Janan © K-SOFT 2008 l stat | Spřátelené weby |Valid HTML 4.01